• JO:  34 medaliiCM: 191 medaliiCE:  135 medaliiJE:  1 medalie
  • Medalii de argint
    1073521
  • Medalii de aur
    1053490
  • Medalii de bronz
    1465340

World Juniors & U23 Championships 2017

more
World Juniors & U23 Championships 2017
read more

Lotul National de Juniori II 2016 – 2017

(67 sportivi, 10 antrenori, 13 rezerve)

*la alcatuirea acestui lot s-au luat in cosiderare rezultatele, masuratorile si anul nasterii

Kaiac Baieti (27 sportivi + 5 rezerve)

1 Ispas Razvan CSS 1 Timisoara
2 Ene George CSM Braila
3 Burlacu Catalin CSM Calarasi
4 Neda Alexandru CSS Turnu Magurele
5 Vasii Victor CSM Braila
6 Cornea Florin CSS Orsova
7 Calugaru Marian CSS Orsova
8 Morosan Andrei CSS Orsova
9 Crisan Mario CSN Banat Timisoara
10 Ruscu Cristian CSS Tr. Magurele
11 Nistor Iulian CS Farul Constanta
12 Krizbai Vlad CSS Orsova
13 Tutunaru Kevin CSS Orsova
14 Cicu Serban Mihai CS Olimpia Bucuresti
15 Sirbu Alexandru CSM Braila
16 Leca Emanuel CSS 1 Timisoara
17 Dobrescu Antonio CSS Orsova
18 Comoli Stefan LPS N. Rotaru Constanta
19 Salvari Mircea CSS Orsova
20 Vilsan Nicolae CSS Orsova
21 Ghenov Valentin CSM Braila
22 Prodana Roberto CSS Tr. Magurele
23 Voinea Dragos CSS Galati
24 Bordianu Emanuel CSS Orsova
25 Ion Madalin CS Olimpia Bucuresti
26 Alda Darius CSS Gloria Arad
27 Bargauanu Eduard CSS Orsova
R Candoi Marinel CSS Tr. Magurele
R Popa Denis CSS Galati
R Calaver Robert CSM Braila
R Gherasim Petru CSS Orsova
R Stanca Bogdan CSS Orsova

Canoe Baieti (20 sportivi + 4 rezerve)

1 Batagui Razvan CSS Caracal
2 Buciumeata Valentin CSS Tulcea
3 Moraru Dan CSS Orsova
4 Stanciu Mihai CS Unirea Bascov
5 Grigore Mihai Stelian AS Vointa Snagov
6 Dranga Marian CSN Hunedoara
7 Cristescu Razvan CS Unirea Bascov
8 Ștefanov Andrei CSM Danubiu Tulcea
9 Teliman Mihai CSS Tulcea
10 Nitu Cosmin CS Dinamo Bucuresti
11 Sorca Florin CSS Orsova
12 Baccela Cristian CSM Danubiu Tulcea
13 Telenche Vladut CS Unirea Bascov
14 Ionita Marian AS Vointa Snagov
15 Musceleanu Paul CSM Braila
16 Onofras Stanislav CSN Hunedoara
17 Toma Romica CSS Orsova
18 Nedelcu Andrei CS Unirea Bascov
19 Radu Ionuț CSM Danubiu Tulcea
20 Margarit Eduard CSS Orsova
R Simioana Amelin LT CB Dabuleni
R Baragau Laurentiu CSS Orsova
R Duculescu Lucian LT CB Dabuleni
R Tudor Ionut CS Dinamo Bucuresti

Kaiac Fete (17 sportive + 4 rezerve)

1 Radu Maria CSS 1 Timisoara
2 Tenia Bianca CSM Braila
3 Andreica Diana CSS 1 Timisoara
4 Retezan Denisa CSS 1 Timsioara
5 Popa Nicoleta CSS Orsova
6 Minca Camelia CSS Tr. Magurele
7 Valahu Eleanor LPS N. Rotaru Constanta
8 Vlasceanu Ionela CSS Triumf
9 Dosin Adelina CSS Tr. Magurele
10 Maftei Andra CSS Galati
11 Taranu Georgiana CS Olimpia Bucuresti
12 Panaite Larisa CSS Orsova
13 Ariton Elena LPS N. Rotaru Constanta
14 Evlante Veronica CS Dinamo Bucuresti
15 Gulie Adelina CSS Tr. Magurele
16 Crista Madalina CSS Orsova
17 Enache Veronica CS Olimpia Buc
R Peterfi Victoria CSM Arad
R Enache Elena CS Farul Constanta
R Pastravanu Andreea CSS 1 Timisoara
R Enache Veronica CS Olimpia Bucuresti

Canoe Fete (4 sportive)

1 Staicuti Andreea LT CB Dabuleni
2 Grigore Meda AS Vointa Snagov
3 Codreanu Diana LT CB Dabuleni
4 Virijac Tania CSS Orsova

Club

CSS Orsova
CSM Braila
CSS Tr. Magurele
CSS 1 Timisoara
CS Unirea Bascov
AS Vointa Snagov
CS Olimpia Bucuresti
CSM Danubiu Tulcea
LPS N. Rotaru Constanta
CS Dinamo Bucuresti
CSN Hunedoara
CSS Galati
CSS Tulcea
LT CB Dabuleni
CS Farul Constanta
CSM Calarasi
CSN Banat Timisoara
CSS Caracal
CSS Gloria Arad
CSS Triumf

Sportivi

18
6
6
5
4
3
4
3
3
2
2
2
2
2
1
1
1
1
1
1

Antrenori

2
1
1
1
1
1
0
1
1

Total
67
10
Grand Total
77